Dziś Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.


Data dodania: 30-05-2019 r.
Ilość wejść: 191.

Redaktor/Autor: Ewa Juchniewicz

30 maja od lat świętujemy w Polsce Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

Piękny dzień, pięknych postaw i wyjątkowych ludzi. Niewiele wiemy, o tych, którzy swoje życie ofiarowują dzieciom, oddają im miejsce w swoich sercach, swoich rodzinach, swoich domach. Jeszcze gdyby tylko dzieciom, ale za dziećmi przekraczają ich progi, biologiczni krewni dziecka, ludzie nieidealni, którzy stracili prawo opiekowania się własnym potomkiem. Rodzice zastępczy  to ludzie wielkich serc, nienagannych postaw moralnych i  ogromnego zrozumienia dla zranionego, pogubionego, przestaszonego dziecka. Dla wielu  ta praca to sens życia, dla dzieci szansa dorastania w poczuciu bezpieczeństwa, godności i miłóści. Jak piękny to zawód, powołanie, misja, gdzie w zakresie obowiązków jest wpisana nauka miłości, tworzenie więzi, tulenie,  ocieranie dziecięcych łez, czy nocne rozmowy z nastolatkiem. Niewiele o nich wiemy, nie błyszczą w blasku fleszy, nie zajmują czołówek gazet, cichutko dzień za dniem prowadzą przez życie nie swoje dzieci.

Jak większość jednostek samorządowych i Szczecin szykuje się do wielkich obchodów tego jedynego w swoim rodzaju święta. Obchody organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Będzie i dla duszy i dla ciała.

Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastepczego rozpocznie organizowana wspólnie z Katedrą Pedagogiki Społecznej Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego

Debata Publiczna – Wyzwania i potrzeby rodzicielstwa zastępczego

przewidziane moduły tematyczne to

– Prawny status dziecka i rodzica w pieczy zastępczej.

– Czy dla pieczy zastępczej jest alternaywa?

– Piecza zastepcza dla dzieci o specjalnych potrzebach ?

– Jak mądrze dorosnąć w pieczy zastępczej.

Debata odbędzie się 7 czerwca 2019

na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul.Krakowskiej 71-79 w god.10 – 14

Z kolei 8 czerwca  2019 odbędzie się  Festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki KIDS  ARENA w Szczecinie .

Dzieci , chociaż dorośli również, będą miały zapewniony poczęstunek i oczywiście moc atrakcji i zabaw pod czujnym okiem animatorów, a dla rodziców, tych obecnych i tych którzy dopiero ię zastnawiają, przygotowany będzie punkt konsultacyjny.

Zpraszamy nie tylko rodziny zastepcze, ale wszystkich mieszkańców miasta.

Chcę pomóc

Dodaj komentarz