Kontakt

E-mail: kontakt@pomozeszpomoge.pl

Telefon: 605-885-667

 

 

 

Pomożesz? Pomogę! to strona na której prezentujemy historię ludzi potrzebujących Twojej pomocy. Ludzi, których dotknęło nieszczęście, którzy walczą mimo wszystko, wbrew całemu światu, wbrew złemu losowi, którzy przy odrobinie wsparcia mają szansę podnieść się i iść dalej z podniesioną głową, ale też takich , których postawa może być inspiracją dla innych, świadectwem , że można.

Będziemy śledzić losy naszych bohaterów, na bieżąco zdawać relację z tego, jak toczy się ich życie po otrzymaniu wsparcia, czy skorzystali z szansy jaką dostali od zupełnie obcych sobie ludzi. Nasi dziennikarze osobiście rozmawiają z naszymi bohaterami, odwiedzają ich w miejscu zamieszkania, uaktualniają wpisy.

Życie pisze najbardziej nieprawdopodobne scenariusze.

Treści przekazywane przez naszych bohaterów są ich subiektywną wersją zdarzeń. Twórcy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość.

 

Strona Pomożesz? Pomogę! jest prowadzona przez Fundację Wspierania Dialogu Społecznego „MY” wpisaną do Krajowego Rejestru Sadowego dnia 20.03.2018 r pod nr 0000722786 oraz Agencję Telewizyjną WIR Ewa Juchniewicz działającą na rynku medialnym od 02.02.1993 roku na mocy upoważnienia Ministra Kultury i Sztuki oraz Przewodniczącego Komitetu Kinematografii L.dz.O-II-Vid-42635, a od 02.08.2001 r. na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.

Fundacja Wspierania Dialogu Społecznego „MY”

71-018 Szczecin, ul. Niepołomicka 1

KRS 0000722786

Regon 369752688

Agencja Telewizyjna Wir Ewa Juchniewicz

Nip 82 090 09 55

Regon 810210762

 

Jeśli uważasz, że nasza praca jest wartościowa wesprzyj nas :

numer konta bankowego Fundacji Wspierania Dialogu Społecznego „MY”

02 1750 0012 0000 0000 3893 6352

 

O nas

 

Historie opisują

 

Ewa Juchniewicz – dziennikarka, producentka telewizyjna. Była rzeczniczka prasowa Prezydenta Miasta Szczecina i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Była Dyrektor Naczelna Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Głuchych w Szczecinie. Autorka programów emitowanych na antenie ogólnopolskiej w TVP miedzy innymi : Encyklopedia dziecka głuchego, Encyklopedia dźwięków, Bajki nie tylko dla dzieci głuchych, Dlaczego to my – serial telewizyjny, Zrozumieć świat – serial telewizyjny, Daj mi szansę – cykl o usamodzielniających się wychowankach domów dziecka, Dzieci Szczecina – cykl o zdolnej młodzieży ze Szczecina. Obecnie prowadzi program „Telewizja Nocą” w TVP 3 gdzie rozmawia na tzw. trudne tematy w oparciu o telefoniczne zwierzenia telewidzów. Prezes Fundacji Wspierania Dialogu Społecznego „MY”.

 

Małgorzata Gwiazda-Elmerych (ur. w 1967 r. w Międzyzdrojach) – dziennikarka, pisarka, coach, trener biznesu. Związana z telewizją, radiem i prasą (TVP, TVN, TVN 24, Radio Szczecin, „Dziennik”, „Focus historia”), autorka reportaży o tematyce społecznej. Laureatka Nagrody Prix Circom Reginal 2001 za najlepszy program informacyjny „Nareszcie sobota”; Publicysta Roku 2001. Wydała powieści: …nie-całkiem dobra kobieta (2010), Toto (FORMA 2014), Instrukcja obsługi matki (Impuls 2017).

 

Halina Pytel – Kapanowska – dziennikarka, terapeutka. Absolwentka Uniwersytetu im. Mickiewicza w Poznaniu – nauki polityczne, specjalność dziennikarska. W latach 1983-1990 oraz 1993-2002 na etacie w „Głosie Szczecińskim”. Dziennikarka w dziale terenowym, społecznym, kultury. Autorka wielu artykułów o ludziach związanych z nauką, kulturą i sztuką, a także reportaży o ludzkich losach, trudnych i skomplikowanych jak samo życie. W latach 1990-1992 redaktor naczelny „Gazety Stargardzkiej”, dwutygodnika samorządowego. W 1993 roku nagrodzona w konkursie na reportaż z okazji 700-lecia Szczecina. Autorka „Zakonu we dwoje”, obszernego tekstu o Joannie i Janie Kulmach, wydanego przez Książnicę Pomorską w 1996 roku. Od 2002 roku publikowała w czasopismach samorządowych, akademickich, a także w ogólnopolskim tygodniku „Przegląd” oraz szczecińskiej edycji tygodnika „Niedziela”.

Odkrycie, że twórczość jest też terapią dało impuls do zdobycia nowych kwalifikacji, co w 2009 roku zaowocowało dyplomem upoważniającym do pracy w zawodzie terapeuty zajęciowego. To poskutkowało zatrudnieniem w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii, gdzie przez 5 lat prowadziła warsztaty terapii zajęciowej. W tym czasie ukończyła też studia podyplomowe z arteterapii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Swoje doświadczenie i wiedzę, że sztuka może być naszą terapią przekazuje ludziom chorym, zwłaszcza z chorobą nowotworową. Nadal chętnie pisuje reportaże z cyklu „historie prawdziwe”.

Łukasz Pater – odpowiada za stronę techniczną bloga.

Maria Juchniewicz – odpowiada i koordynuje pracą wolontariuszy.